1 : 1

129' - Турция е на полуфинал!
128' - За Хърватия - Младен Петрич: ПРОПУСК, Рюстю спасява
127' - За Турция - Хамит Алтънтоп: ГОЛ
126' - За Хърватия - Иван Ракитич: ПРОПУСК. И той не уцелва вратата.
125' - За Турция - Семих Шентюрк: ГОЛ
124' - За Хърватия - Дарио Сърна: ГОЛ
123' - За Турция - Арда Туран: ГОЛ
122' - За Хърватия - Лука Модрич: ПРОПУСК, не уцелва вратата
121' - Край на мача. Следват дузпи.
121' - Славен Билич е бесен, защото точно преди атаката на Турция бе поискал да направи третата си смяна. Съдията обаче не я позволи.
121' - ГООООООЛЛЛЛЛЛ!! Турция изравнява!!!! Отново резерва - Семих. Балонна топка и разбъркване в полето на Хърватия. Там Семих успява да стреля под носа на двама защитници и прострелва Плетикоса в горния ляв ъгъл
120' - Отчаян изстрел на турски футболист от далечно разстояние.
119' - ГООООООООЛЛЛЛЛЛЛ!!!! Хърватия вкарва гол! Иван Класнич е голмайсторът. Лука Модрич изпреварва вратаря и достига една топка до аутлинията. Завърта се и центрира в средата, където Класнич с глава бележи.
118' - Корнер за Турция, след центрирането не се стига до удар
117' - Принудителна смяна за Турция. Излиза капитанът Нихат, влиза Карадениз
116' - Пряк свободен удар за Турция на позиция за центриране. Нихат обаче изпълнява много неточно и топката излиза в аут. При изпълнението Нихат изглежда е получил някакво разстежение
114' - Хърватите очевидно са уморени, защото изгубиха предимството си в центъра на терена
112' - Доста колеблива проява на Шимунич в наказателното поле на Хърватия, като почти позволява на турски нападател да стреля под носа му, но накрая все пак успява да изчисти
111' - Атака за Турция, разбъркване пред наказателното поле на Хърватия, но не се стига до удар
107' - Центриране от фаул в полето на Турция, след кратко колебание Рюстю лови
107' - Жълт картон за Емре Ашък за нарушение срещу Иван Класнич в центъра на терена
106' - Начало на второто полувреме
105' - Край на първото полувреме. Съдията го свири 15 секунди преди да изтече времето.
103' - Забелязва се активизиране в играта на Турция, но без да има чисто голово положение
102' - Хубав плътен удар на Тунджай от 25 метра, минава на метър встрани от вратата
100' - Семих стреля силно от далеч, но топката минава над гредата на хърватската греда
99' - Разбъркване в наказателното поле на Хърватия породено от две забавяния на защитата да изчисти топката, не се стига до удар към вратата обаче
97' - Втора смяна за Хърватия. Иван Класнич влиза на мястото на Ивица Олич
95' - Тунджай пробива в полето на Хърватия и от аутлинията центрира ниско и остро. Вратарят Плетикоса избива в корнер при близката греда.
91' - Начало на продълженията
90' - +3 Край на редовното време, следват продължения.
90' - +3 Изтрел на Нико Ковач от далеч. Олич пресича топката на 10 метра от вратата и пробва удар от въздуха, но топката минава над вратата
90' - +2 Центриране в наказателното поле на Хърватия, но топката е изчистена.
90' - +1 Пряк свободен удар за Хърватия на 33 метра от вратата. Следва пряк обстрел, топката тупва пред Рюстю и го затруднява, но той все пак улавя
90' - 3 минути продължение
90' - Удар на Олич, който засича на 3 метра от голлинията центриране по земя на Модрич, но право във вратаря.
89' - Жълт картон за Угюр Борал
88' - Нихат навлиза за първи път в наказателното поле и пробва центриране по земя, но топката е избита в корнер
87' - Контраатака за Хърватия. Ивица Олич обаче решава да финтира последния защитник пред него и губи топката
83' - Срна стреля в пазения от Рюстю ъгъл и макар ударът да е силен, вратарят избива в корнер.
82' - Пряк свободен удар за Хърватия на чудесна позиция на 3 метра пред наказателното поле.
77' - До този момент Турция играе откровен антифутбол и през второто полувреме няма нито една атака
76' - Смяна за Турция. Излиза Топал, влиза Семих Шентюрк
75' - Два поредни ъглови удара за Хърватия, но не се стига до удар към вратата
72' - Центриране на Ракитич към далечната греда и там Олич успява да играе с глава между двама защитници. Удара не е силен, но минава близо до гредата.
70' - Чудесна атака на Хърватия. Ракитич разменя двойно подаване с Олич на границата на наказателното поле и от десетина метра може да стреля директно срещу вратаря. Не намира обаче добре топката и тя хвръква високо над гредата.
68' - Темпото на игра на двата отбора е такова, сякаш са уверени в класирането напред и пестят сили за полуфинала. Както върви мача обаче изглежда, че ще има продължения.
65' - Смяна за Хърватия. Излиза Нико Кранчар, влиза Младен Петрич
61' - Смяна за Турция. Излиза Казъм Казъм, на негово място влиза Угюр Борал
60' - Темпото на игра след почивката е доста бавно и заслугата е главно на Турция, която играе доста защитно
57' - Кранчар разменя двойно подаване и намира коридор между двама защитници на Турция. Притиснат е на границата на наказателното поле, но успява да стреля. Прекалено слабо обаче и точно във вратаря
51' - Разбъркване в наказателното поле на Турция. Защитник на турците връща играе с глава назад и Олич тича към нея за да стреля сам срещу вратаря. Рюстю излиза и играе с топката, но тя не е избита и Олич стреля леко от малък ъгъл. Топката се търкаля към вратата, но прекалено слабо и защитник спокойно я спира
49' - Жълт картон за Арда Туран
46' - Начало на второто полувреме
46' - Край на първото полувреме
43' - Темпото на игра спадна, а и срещата бе накъсана от няколко спирания заради нарушения
38' - Мехмет Топал нанася страховита тупалка от над 30 метра, топката се насочва застрашително към горния десен ъгъл на вратата, но профучава встрани.
36' - Тунджай напредва по дясното крило и пробива в наказателното поле. Повежда си топката прехвърляйки защитник и връхлита върху него. Турците искат дузпа, но ако съдията бе свирил такава щеше да е меко казано пресилена.
34' - Контраатака за Турция, Алтънтоп може да изведе Нихат сам срещу вратаря, но някак си не успява да ритне топката и я изплюва в краката на защитник на Хърватия
27' - Жълт картон за Тунджай
25' - Центриране на Кранчар в полето на Турция, но вратаря Рюстю боксира топката точно преди Олич да засече с глава
24' - Пранич пробива по крилото и стига до аутлинията на Турция, от където връща назад по земя, но няма съотборник, който да засече топката
18' - УНИКАЛЕН пропуск на Хърватия!!! Модрич пробива от дясно и центрира по земя успоредно на голлинията. Топката преминава през защитата на Турция и при далечната греда Олич на 2 метра от вратата вместо да вкара стреля в напречната греда. Топката рикошира и Кранчар прави добавка с глава към празната врата, но пак над гредата
13' - Топката е поднесена за изстрел на Алтънтоп, но топката уцелва тялото на Нико Ковач.
12' - Непряк свободен удар за Турция на позиция вътре в дъгата пред наказателното поле.
6' - Чудесна атака на Хърватия. Ракитич проби в наказателното поле до аутлинията, върна назад към Срна, но неговият удар бе пресечен и топката излезе в корнер
5' - Силен изстрел по земя на Алтънтоп от около 30 метра, топката профучава на 2 метра встрани от вратата
3' - Атака на Лука Модрич и изстрел от 25 метра, но топката рикошира в негов съотборник и излиза в аут
1' - Начало на мача. Главен съдия е Роберто Розети от Италия