Футбол: Германия - Турция 1:1 след 30 минути игра в полуфинала на Евро 2008

25 юни 2008 | 22:22 | Агенция "Фокус"

Базел. Германия и Турция играят при резултат 1:1 след 30 минути в първия полуфинал на Европейското първенство в Австрия и Швейцария. Двубоят се играе на стадион "Сейнт Якоб" в Базел. Попаденията вкараха Югур Борал в 21-ата минута и Бастиан Швайнщайгер в 25-ата. В 5-ата минута Семих проби по лявото крило и центриране към вратарското поле. Там нямаше негов съотборник, който да засече топката и топката излезе в аут. В 7-ата минута Казъм Казъм опита далечен удар, но Леман се справи с опасността. В 13-ата минута Казъм Казъм получи топката в наказателното поле, но уцели горната греда на Леман. Топката отново попадна в турски играч, който подаде на Семих, но той стреля покрай вратата. Малко след това Швайншайгер се опита да симулира и падна пред наказателното поле след намеса на Мехмет Аурелио, но фаул не бе отсъден. В 21-ата минута Югур получи топката на метър от вратата след центриране от фланга и стреля в близкия ъгъл на Леман. Преди това топката се отклони от горната греда. Само 4 минути по-късно Подолски проби по лявото крило и пусна към точката за изпълнение на дузпа, където беше Швайщайгер и той успя да изравни за 1:1.

Ето и 22-ата избраници на двамата треньори:

Германия: Леман, Фридрих, Ролфес, Швайнщайгер, Клозе, Балак, Хицелшпергер, Лам, Мертезакер, Подолски, Метцелдер

Турция: Рюстю, Хакан Балта, Гьолкан, Топал, Аурелио, Семих, Югур, Казъм Казъм, Айхан, Сабри Сарьоглу, Хамит Алтънтоп