Футбол,20.06.2008

“Хюриет”: Днес турският национален отбор по футбол ще изиграе своя 541-ти мач
20 юни 2008 | 11:23 | Агенция "Фокус"
Виена/Анкара. . Днес турският национален отбор по футбол ще изиграе своя 541-ти мач, като се среща с отбора на Хърватия на четвъртфиналите на “Евро 2008”, пише вестник “Хюриет”. В 85-годишната си история турският национален отбор по футбол има до сега изиграни 450 мача – 235 официални и 215 контролни и приятелски срещи. Равносметката е 157 победи, 107 равенства и 186 загуби. Головата разлика е вкарани 577 гола и получени 694 гола. Под ръководството на селекционера Фатих Терим Турция ще изиграе своя 75-ти мач. Под неговото ръководство турските национали са записали в досега изиграните 74 срещи 35 победи, 21 равенства и 18 загуби.

“Милиет”: В мача срещу Хърватия Турция ще търси реванш за загубата през 1996 година
20 юни 2008 | 10:27 | Агенция "Фокус"
Виена/Анкара. Днес Турция се изправя на “Евро 2008” за четвърти път срещу отбора на Хърватия, който никога да сега не е побеждавала, пише вестник “Милиет”. В днешния си мач Турция ще търси реванш за загубата от Хърватия на 11 юни 1996 година във Великобритания по време на финалите на 10-то европейско първенство. Тогава мачът се игра в Нотингам и Хърватия победи с 1:0 с гол, вкаран от Влаович в 87-та минута. Играният между двата отбора мач в Япония за купата Кирин през 1997 година завършва наравно - 1:1, а контролната среща през 2004 година в Загреб завършва също наравно – 2:2.

Турски печат: Свикнахме с радостта от победите на Евро 2008
20 юни 2008 | 09:18 | Агенция "Фокус"
Анкара. Представянето на националния отбор по футбол на Турция на Евро 2008 е централна тема на днешните турски всекидневници. Днес задължително ще победим, няма кой да ни спре, пише на централно място на първа страница вестник “Хюриет”. Националите ни по футбол, които успяха да се класират на четвъртфиналите на “Евро 2008”, докато сериозните фаворити рано хвърлиха хавлията, днес излизат на исторически мач срещу отбора на Хърватия. Във Виена Турция ще се изправи за четвърти път срещу Хърватия, а мачът на стадион Ернст Хапел във Виена ще бъде ръководен от италианския съдия Роберто Росети. Целта на всички е Турция да се класира за пръв път на полуфинал на европейско първенство по футбол, посочва всекидневникът.
Готови сме отново да излезем на улиците, пише по темата вестник “Милиет”. На Евро 2008 Турция направи истински пробив и тази вечер излиза срещу Хървати, за да се класира на полуфиналите. Националният ни отбор е с трима контузени и двама наказани с картони играчи. За подкрепа на националите от турските гурбетчии от Турция в Германия са изпратени 1 милион турски национални знамена. Представители на полицията предупреждават да не се стрела във въздуха от запалянковците при победа в мача и напомнят, че предвиденото по закон наказание за това е затвор от 6 месеца до 3 години.